Schronisko w Miedarach

Rafiki

Raffiki ma około 10 lat.
Jest małym, długowłosym, prześlicznym pieskiem o bystrym spojrzeniu.
Czeka na dom już od ponad roku...
Na początku z jego zaufaniem było bardzo krucho, bał się jakiegokolwiek kontaktu, dotyku. Ale jednocześnie ten nieufny psiak z całego serca pragnie miłości i zrozumienia...

Raffiki jest ostrożny wobec obcych, początkowo trzeba dać mu przestrzeń, przyzwyczajać do obecności i dotyku. Nie lubi unoszenia nad nim ręki i dotykania po głowie, daje wtedy znać, że to mu się nie podoba.
Co przekonuje go najbardziej?
Smaczki, smaczki i więcej smaczków!
Straszny z niego łasuch i łobuziak. Gdy kogoś zna, ufa całym serduszkiem, ale też pokazuje, że ma własne zdanie - choćby nalegając na wybrany przez siebie kierunek spaceru :) Rafinek uwielbia spacery, poznawanie nowych miejsc i obwąchiwanie wszystkiego, co dla psiaka ciekawe. Grzecznie chodzi na smyczy, spokojnie mija inne psiaki. Jest spokojnym indywidualistą.
To bardzo spragniony kontaktu, ale i zagubiony, zahukany pies. Na spacerze zachowuje się całkowicie inaczej, niż w schroniskowym kojcu - cieszy się, merda ogonkiem, podąża za wolontariuszami, wtula pyszczek do głaskania.

Szuka domu przede wszystkim bez dzieci, spokojnego, wyrozumiałego, nie naciskającego od razu na kontakt i bliskość. Potrzebuje przestrzeni, żeby się ośmielić. Z chęcią stanie się czyjąś kanapową klusią, towarzyszem w codzienności i ogrodowym wędrowniczkiem, a przyszłą rodzinę pokocha całym serduchem. Akceptuje inne psiaki, gdyby miał zamieszkać w domu, w którym jest już inny psiak, warto by zapoznać ich ze sobą na spacerze równoległym, aby sprawdzić wzajemne reakcje. Możliwe jest sprawdzenie jego reakcji na koty.
POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI ODNOŚNIE PSA :
Kamila:885 800 821

POWRÓT